Wykorzystując do tego celu transfer danych smartfona w miejscach pozbawionych stałego dostępu do internetu, a pozostających w zasięgu sieci komórkowych. Co najważniejsze, korzystanie z tego rozwiązania nie wymaga żadnych zewnętrznych sterowników i aplikacji. Właśnie temu zagadnieniu poświęcimy ten poradnik.
Internet z Androida na laptopie przez Wi-Fi
Nieco bardziej zaawansowana technika ale pozwala Nam zaoszczędzić latania z kablem i telefonem jeżeli mamy laptopa na kolanach co trochę może być niekomfortowe. Jedynym manakmentem jest to, że bateria trzyma 3 godziny jeżeli nie podłączymy smartfona do ładowarki sieciowej. Jeżeli podłączyliśmy smartfona do ładowarki sieciowej to nie musimy się tym przejmować.
Konfiguracja Hotspota:
1. Wykonujemy kroki od 1-5. Z sekcji "Internet przez USB" z tego poradnika(poradnik poniżej) aby się dostać do ustawień sieciowych Androida.2. Następnie klikamy "Konfiguruj hotspot Wi-Fi".
3. Wpisujemy jeżeli chcemy nazwę naszej sieci, domyślnie nazwa jest zgodna z nazwą telefonu, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy sobie wpisali tam "Janusz Network" czy co sobie wymyślimy.
4. Wybieramy typ zabezpieczenia WPA2 PSK jeżeli sieć ma być na hasło.
5. Wpisujemy hasło(minimum 8 znaków), jeżeli nie jesteśmy pewni czy dobrze wpisaliśmy hasło lub zapomnieliśmy go to klikamy na "Pokaż hasło", hasło nam się wtedy odgwiazdkuje i pokaże.
6. Klikamy zapisz.
7. Włączamy Hotspot klikając na Przenośny hotspot Wi-Fi.
8. Włączamy Wi-Fi w laptopie i szukamy naszej sieci na liście. Aby dostać się do listy klikamy na trzy kreseczki z zasięgiem w zasobniku obok daty i godziny. Powinna nam się wyświetlić lista. Jeżeli nie widzimy ikonki połączeń bezprzewodowych to klikamy na trójącik powinnien Nam się rozwinąć cały zasobnik systemowy i tam powinna być nasza ikonka.
9. Wybieramy Naszą sieć z listy kliknięciem i klikamy "Połącz" lub dwukrotnie klikamy lewym przyciskiem na Naszą sieć na liście.
10. W trakcie łączenia pojawi Nam się monit o hasło, wpisujemy takie samo hasło jak przy konfiguracji hot spota. Wybieramy też opcję "Zapamiętaj" jeżeli będziemy w przyszłości korzystać z hotspota z Androida a nie będziemy chcieli się bawić w wpisywanie hasła.
11. Koniec, teraz Nasz komputer powinien mieć już dostęp do internetu.
Internet przez USB z Androida na komputer.
Najprostszą techniką do czerpania internetu z androida na komputer, jest wykorzystanie kabla USB dostępnego wraz ze smartfonem w zestawie. Także zaczynamy krok po kroku.
1. Podłączamy najpierw kabel USB do portu USB komputera i gniazda w telefonie.
2. Zamykamy okno szybkiego otwierania, które Nam się pojawi. Jest ono nam zupełnie niepotrzebne.
3. Przechodzimy do menu ustawień:
-Przesuwamy palcem z góry do dołu na ekranie smartfona.
-Klikamy w ikonkę skrzyżowanego klucza ze śrubokrętem - to jest menu główne ustawień Androida.
4. Wybieramy teraz opcję, "Wiecej..." z sekcji "Sieci zwykłe i bezprzewodowe".
5. Przechodzimy do sekcji "Tethering i przenośny hotspot"
6. Jeżeli nasz port USB działa i połączenie ze Smartfonem jest w porządku to pod opcją Tethering przez USB powinien widnieć napis: "Podłączono USB - Zaznacz aby powiązać". Jeżeli jest napis: "Nie powiązano" może to oznaczać problemy z portem USB w komputerze lub problem z Androidem. Zalecane rozwiązanie: Reset windowsa i Androida i próba przez ten sam port lub inne porty USB w komputerze jak za drugim razem problem też będzie występować.
7. Aby się połączyć teraz, zaznaczamy opcję "Tethering przez USB".
8. Następnie na komputerze pojawi się nam okno w którym możemy wybrać czy będzie to sieć domowa czy publiczna. Jeżeli nie chcemy aby za każdym następnym razem pojawiało się Nam te okno zaznaczamy kwadracik w sekcji Traktuj każdą nową sieć jako sieć publiczną następnym razem.
9. I teraz mamy już dostęp do internetu z naszego Androida za pomocą USB.
Zobacz też:
Jak oszczędzać transfer mobilnego internetu | Tworzenie Skrótów i folderów na pulpicie Androida | Jak zrobić zrzut ekranu na smartfonie z Androidem? |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz