Komputerowe Sztuczki Strona Główna

Jak usunąć WatcuhuIttNoAdse?

Na początek wyjasnijmy sobie czym jest Watcuhuittnoadse. Jeżeli trafiłeś na tego bloga to najprawdopodobniej na przeglądanych przez Ciebie stronach internetowych były wyświetlane agresywne i napastliwe reklamy. Prawdopodobnie wirus zainfekowal naszą przeglądarkę internetową instalując dodatek o tytułowej nazwie.

Ale to nie koniec zagrożeń jakie niesie za sobą ten wirus. Wirus ma charakterystykę trojana i keyloggera, próbując ukraść nasze dane bankowe czy informacje i dane logowania do serwisów społecznościowych. Ponadto program destabilizuje działanie systemu Windows i infekuje dalsze pliki i biblioteki systemowe. Dalsze bierne działanie w stosunku do programu może doprowadzić do przejęcia naszych kont usług elektronicznych i wykorzystania ich w złej wierze. Od rozsyłania spamu, po konsekwencje w życiu prywatnym i zawodowym.

Przeciwdziałanie:

Jako pierwszą próbę pozbycia się problemu, skorzystałem z domyślnego programu do walki z wirusami oraz Malware dostępnego pod Windows czyli Windows Defendera. Jednak nawet po aktualizacjach baz danych program nie wykrył zagrożenia.

Avira Antivirus:
Dopiero po instalacji powyższego programu wraz z najnowszymi bazami wirusów wykryto i zlikwidowano zagrożenie. O programie wspominałem już wcześniej na blogu, ale nie pora tu na promowanie. Program wykrył infekcje w pliku Chrome.exe, bibliotece systemowej rundll32 oraz znalazł główne  ogniwo infekcji. Pliki zostały przeniesione do kwarantanny, więc prawdopodobnie czeka nas ponowna instalacja Chrome i innych programów, które Avira wskazuje nam w raporcie jako zainfekowane. Im szybciej podejmiemy działania, tym lepiej dla nas. Po południu wrzucę raport ze skanowania tak dla większej ilości informacji.
  1. Strona Główna
  2. Internet
  3. Bezpieczeństwo


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz